FAQ

 

Joanko, czy szyte przez Ciebie produkty można prać?

Tak, śmiało! Zalecane jest pranie ręczne w 30 st., w nieagresywnych detergentach (np. przy użyciu szarego mydła), ale moc szwów pozwala prać szyte przeze mnie akcesoria w pralce (program: pranie bawełny). Do produktu załączona jest metka z instrukcją.

 

Czy mogę przedłużyć pasek?

Oczywiście! Daj tylko znać w notatce do zamówienia ile cm przedłużyć lub jaki masz obwód bioder i dopasuję.

 

Mam obwód bioder „x” – czy nerka będzie pasować?

Standardowy max. obwód saszetki wynosi 108 cm, 110 cm (BOHO) i 70 cm (KIDS) – ważne, aby saszetka miała ok. 15 cm zapasu dla maksymalnego komfortu. Po napełnieniu jej, lub założeniu np. na bluzę pasek trzeba poluzować i jego obwód jest większy niż nasz realny obwód w biodrach, zapas jest ważny (szczególnie u Panów, którzy mają inaczej zbudowane biodra!). Nie kupuj „na styk” – daj mi znać, a wszyję dłuższy pasek jeśli trzeba.

 

Czy nerka MINI jest dużo mniejsza niż STANDARD?

Jest spora różnica w objętości, mimo, że różnice opierają się na zmianach rzędu kilku centymetrów. Zastanów się co najczęściej będziesz wrzucać do nerki – jeśli zależy Ci na pojemności, wybierz STANDARD, jeśli cenisz minimalizm i noszenie niezbyt dużej ilości rzeczy – MINI będzie wystarczająca. MINI mieści przykładowo: telefon, średniej wielkości portfel, klucze i chusteczki.

 

Jestem „stałym” klientem – mogę liczyć na rabat?

Ja dobrze wiem, kto jest moim stałym klientem, nie kombinuj 😉

 

Czy nerka KIDS pasuje na 3/7/10-letnie dziecko?

Wiek nie gra roli – tylko obwód bioder. Regulowany zakres obwodu sprawdza się w przedziale wiekowym 1,5 – ok. 12 lat. Ważne, aby pasek miał ok. 15 cm więcej niż obwód bioder. Gdyby pasek okazał się zbyt długi można śmiało uciąć go nożyczkami i opalić końcówkę zapalniczką (pamiętając o zostawieniu zapasu, aby nerka służyła na kolejne lata), gdyby zbyt krótki – proszę o informację, nieodpłatnie wszyję dłuższy.

 

Mam fajny materiał – czy możesz uszyć mi z niego nerkę?

Oczywiście! Jeśli masz taki pomysł napisz koniecznie do mnie maila ze zdjęciem – ustalimy czy materiał się nadaje, dopasujemy dodatki, takie jak kolor paska, zamka, podszewki (chyba, że też masz skompletowane!). Cena saszetki mieści się w widełkach cenowych 70-150 zł, w zależności od rozmiaru, skomplikowania, rodzaju i ilości wykorzystanych materiałów z „mojej”, każda taka saszetka jest wyceniania indywidualnie – Wasze pomysły nie znają granic, a ja lubię spełniać marzenia!

 

Zamówienia indywidualne

Na chwilę obecną nie realizuję zamówień indywidualnych odbiegających od proponowanej przeze mnie oferty. W obrębie produktów możesz wpłynąć na kolor dodatków (pasek, zamek), sposób zapięcia, dobór niektórych materiałów (podszewka, tył saszetek). Odwiedź koniecznie dział „Ulepsz nerkę!”. Zmiany indywidualne nie mogą być dokonywane w unikatowych produktach, które są już uszyte.

 

Jak to jest z tym papierem impregnowanym? Nie rozpuści się i nie rozpadnie w czasie deszczu/prania?

Otóż: nie! Mało tego – po namoczeniu staje się jeszcze bardziej miękki, można też ręką „ugładzić’ zagięcia. Papier jest nasączony w całej swojej głębokości lateksem, co sprawia, że nasiąka z wierzchu, ale nie przepuszcza jej na drugą stronę, szybko też odparowuje wodę. Papier nie rozpuszcza się w wodzie, ma zbitą strukturę, która się nie rozwarstwia. Produkty z papieru możesz prać w pralce lub ręcznie, też za pomocą szmatki – akcesoria z papieru szyję mocną nicią kaletniczą, nie ma więc szansy, że szew pęknie, o ile go dobrze zabezpieczę.

 

Czy jeśli zamówię produkt dzisiaj to czy jest szansa, że otrzymam go jutro?

Niestety nie ma takiej możliwości, chyba, że w grę wchodzi odbiór osobisty rzeczy dostępnej „od ręki”. Produkty dostępne „od ręki” wysyłam od razu po zaksięgowaniu wpłaty (dolicz 1/2 dni na transport przesyłki), na inne trzeba poczekać do 5 dni roboczych, zamówienia szyję wg kolejności wpłat.

 

Kiedy mogę się spodziewać przesyłki?

Po wysyłce zamówienia dostaniesz informację o numerze nadania, przesyłkę możesz śledzić w systemie. Zamówienia wysyłam za pośrednictwem kuriera Pocztem 48H (dostawa max. 2 dni robocze, w razie brak odbioru – przesyłka czeka na Ciebie na poczcie), Poczty Polskiej jako przesyłki polecone priorytetowe (dostawa ok. 3 dni robocze) i za pośrednictwem Paczkomatów (dostawa ok. 2-3 dni robocze).

Pamiętaj, że w czasie natężonego ruchu przesyłek (np. okresy przedświąteczne) nie odpowiadam za opóźnienia, lepiej daj sobie zapas czasu i nie czekaj na ostatnią chwilę.

 

Ile wynosi czas realizacji zamówienia?

Teoretycznie do 5 dni roboczych, praktycznie zwykle ok. 3 dni – w zależności od ilości bieżącej pracy. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce rzuć okiem na dział dostępne „od ręki” – te produkty wysyłam od razu po zaksięgowaniu wpłaty. Czas realizacji nie równa się temu, kiedy otrzymasz przesyłkę – dolicz jeszcze 2/3 dni na przesyłkę.

 

Czy mogę wpaść do pracowni obejrzeć produkty?

Tak, ale dla pewności – daj mi wcześniej znać. Zwykle ilość zamówień ogranicza mnie do szycia ich na bieżąco, rzadko kiedy mam zapas na półce. Rzuć okiem dział dostępne „od ręki” – jeśli wśród tych produktów nie ma tego, który Cię interesuje, przygotuję go.

 

Kiedy mogę się spodziewać nowości?

Nowości są aktualizowane w sklepie w każdy piątek, a przyrost nowych produktów jest wprost proporcjonalny do ilości wolnego czasu.

 

Mogę liczyć na jakiś rabat?

Na promocję możesz liczyć u mnie wyłącznie w dwa dni w ciągu roku: w dniu moich urodzin 10.07 i w tzw. „Czarny Piątek” (Black Friday wypada w ostatni piątek listopada). Zniżki są przewidziane dla osób, które zapiszą się na Newsletter (jednorazowy prezent w postaci 10 zł przy zakupie powyżej 50 zł, z nadzieją, że wydacie go na miły drobiazg dla siebie), a przy każdym zakupie powyżej 200 zł pokrywam koszt wysyłki.