FAQ

Joanko, czy szyte przez Ciebie produkty można prać?

Tak, śmiało! Zalecam pranie ręczne w 30 st., w nieagresywnych detergentach (np. przy użyciu szarego mydła), ale moc szwów pozwala prać szyte przeze mnie akcesoria w pralce (program: pranie bawełny). Do produktu załączona jest metka z prostą instrukcją, wskazówki znajdziesz też w opisie produktów.

 

Czy mogę przedłużyć pasek?

Oczywiście! Daj tylko znać w notatce do zamówienia ile cm przedłużyć lub jaki masz obwód bioder i dopasuję. Operacja bezpłatna!

 

Mam obwód bioder „x” – czy nerka będzie pasować?

Obwód saszetki dopasowany jest do max. obwodu bioder 115 cm (+ ma zachowany zapas 15 cm dla maksymalnego komfortu). Po napełnieniu nerki lub założeniu np. na bluzę pasek trzeba poluzować i jego obwód jest większy niż nasz realny obwód w biodrach, dlatego zapas jest ważny! Nie kupuj „na styk” – daj mi znać, a wszyję dłuższy pasek jeśli trzeba.

 

Czy nerka MINI jest dużo mniejsza niż STANDARD?

Jest spora różnica w objętości, mimo, że różnice opierają się na zmianach rzędu kilku centymetrów. Zastanów się co najczęściej będziesz wrzucać do nerki – jeśli zależy Ci na pojemności, wybierz STANDARD, jeśli cenisz minimalizm i noszenie niezbyt dużej ilości rzeczy – MINI będzie wystarczająca. MINI mieści przykładowo: telefon, średniej wielkości portfel, klucze i chusteczki.

 

Jestem stałym klientem – mogę liczyć na rabat?

Ja dobrze wiem, kto jest moim stałym klientem, nie kombinuj 😉

 

Mam fajny materiał – czy możesz uszyć mi z niego nerkę?

Jeszcze nie! Chcę wrócić do zamówień indywidualnych, ale przygotowanie formularza jeszcze potrwa. Ustalimy wspólnie czy materiał się nadaje, dopasujemy dodatki, takie jak kolor paska, zamka, podszewki (chyba, że też masz skompletowane!). Cena saszetki mieści się w widełkach cenowych 100-150 zł w zależności od rozmiaru, skomplikowania, rodzaju i ilości wykorzystanych materiałów z „mojej” szafy. Każda taka saszetka będzie wyceniania indywidualnie. Wasze pomysły nie znają granic, a ja lubię spełniać marzenia!

 

Jak to jest z tym papierem impregnowanym? Nie rozpuści się i nie rozpadnie w czasie deszczu/prania?

Otóż: nie! Mało tego – po namoczeniu staje się jeszcze bardziej miękki, można też ręką „ugładzić’ zagięcia. Papier jest nasączony w całej swojej głębokości lateksem, co sprawia, że nasiąka z wierzchu, ale nie przepuszcza jej na drugą stronę, szybko też odparowuje wodę. Papier nie rozpuszcza się w wodzie, ma zbitą strukturę, która się nie rozwarstwia. Produkty z papieru możesz prać w pralce lub ręcznie, też za pomocą szmatki – akcesoria z papieru szyję mocną nicią kaletniczą, nie ma więc szansy, że szew pęknie, o ile go dobrze zabezpieczę.

 

Przyjmujesz zamówienia indywidualne?

Na chwilę obecną nie realizuję zamówień indywidualnych odbiegających od proponowanej przeze mnie oferty. W obrębie produktów możesz wpłynąć na kolor dodatków (pasek, zamek), sposób zapięcia, dobór niektórych materiałów (podszewka, tył saszetek). Zmiany indywidualne nie mogą być dokonywane w gotowych produktach, które są już uszyte i widnieją jako „dostępne od ręki”.

 

Czy jeśli zamówię produkt dzisiaj to czy jest szansa, że otrzymam go jutro?

Niestety nie ma takiej możliwości. Produkty dostępne „od ręki” najpóźniej na drugi dzień po zaksięgowaniu wpłaty (dolicz 1/2 dni na transport przesyłki), na inne trzeba poczekać do 5 dni roboczych. Zamówienia szyję wg kolejności wpłat.

 

Ile wynosi czas realizacji zamówienia?

Teoretycznie do 5 dni roboczych, praktycznie zwykle ok. 3 dni – w zależności od ilości bieżącej pracy. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce rzuć okiem na dział dostępne „od ręki”. Czas realizacji nie równa się temu, kiedy otrzymasz przesyłkę – oznacza czas na uszycie + dolicz jeszcze 2/3 dni na przesyłkę!

 

Kiedy mogę się spodziewać przesyłki?

Po wysyłce zamówienia dostaniesz automatyczną wiadomość o nadaniu przesyłki wraz z numerem – przesyłkę możesz śledzić w systemie. Zamówienia wysyłam za pośrednictwem kuriera Pocztex 48H (dostawa max. 2 dni robocze, w razie brak odbioru – przesyłka czeka na Ciebie na poczcie) i za pośrednictwem Paczkomatów (dostawa ok. 2-3 dni robocze).

WAŻNE: Pamiętaj, że w czasie natężonego ruchu przesyłek (np. okresy przedświąteczne) nie odpowiadam za opóźnienia ze strony przewoźników, lepiej daj sobie zapas czasu i nie czekaj na ostatnią chwilę.

 

Czy mogę wpaść do pracowni obejrzeć produkty?

Nie, ponieważ moja pracownia mieści się w mieszkaniu. To przestrzeń do której nie zapraszam Klientów.

 

Kiedy mogę się spodziewać nowości?

Nowości są aktualizowane w sklepie zwykle 1-2 razy w miesiącu, a przyrost nowych produktów jest wprost proporcjonalny do ilości wolnego czasu. O spodziewanych dostawach informuję w mediach i newsletterze – zapisz się, aby tego nie przegapić!

 

Mogę liczyć na jakiś rabat?

Nie. Na początku 2020 roku postanowiłam zrezygnować z polityki rabatowej i wprowadziłam transparentne ceny, tłumaczące realny koszt wykonania akcesoriów. Zamiast obniżania tych kosztów decyduję się czasem na przekazanie części dochodu na cele charytatywne np. w dniu swoich urodzin (10.07). ALE przy każdym zamówieniu powyżej 200 zł pokrywam koszt wysyłki (jak Tobie wygodnie – kurierem albo paczkomatem)!