O Joance Z.

Kim jestem? Niektórzy mówią, że jestem artystką, ja uważam siebie za rękodzielnika.

Swoją przygodę z szyciem zaczęłam podczas III roku studiów. Szukając ubrań i dodatków w sklepach szybko stwierdziłam, że jestem w stanie wykonać rzeczy o wyższym poziomie jakości, niż te oferowane w „sieciówkach” – zdecydowałam szyć je odtąd sama. Efekty postanowiłam prezentować na działającym do dziś blogu: joanka-z.blogspot.com. Studia z Malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych wyrobiły we mnie cierpliwość i wyczuliły na dobór kolorów i faktur. Będąc Historykiem Sztuki chciwie i świadomie sięgam po tkaniny nawiązujące do wzornictwa ludowego i polskiego folku oraz po cenne tkaniny angielskie o kwiecistych printach, inspirowanych stylistyką działającego w XIX w. ojca rękodzielnictwa – Williama Morrisa.

Po kilku latach nauki, samodoskonalenia i poszukiwań udało mi się przekuć pasję w zawód. Szyjąc, mogę zaoferować Tobie to, czego sama nie mogłam znaleźć: produkty wykonane z naturalnych tkanin o wysokiej jakości, mocne, praktyczne, a do tego estetycznie wykonane z dbałością o każdy szczegół. Tkaniny naturalne łączę ze skórą ekologiczną, dzięki czemu produkty są trwałe i przyjazne weganom. Wszystko jest wykonane z myślą o wieloletnim użytkowaniu i co najważniejsze – jest tworzone z sercem i pełnym zaangażowaniem.

Każdy wybierany przez nas element odzieży i dodatek wyraża naszą osobowość.
Chcę Ci zaoferować naturalność w praktycznej formie!

BARDZO, BARDZO WAŻNE 

W dniach 2303-3.04.2020 nastąpi PRZERWA w działaniu sklepu, spowodowana pracami TECHNICZNYMI. Za utrudnienie przepraszam, ale zmiany będą tego warte :)

Joanka