O Joance Z.

Kim jestem? Niektórzy mówią, że jestem artystką, ja uważam siebie za rękodzielnika.

Swoją przygodę z szyciem zaczęłam podczas III roku studiów. Szukając ubrań i dodatków w sklepach szybko stwierdziłam, że jestem w stanie wykonać rzeczy o wyższym poziomie jakości, niż te oferowane w „sieciówkach” – zdecydowałam szyć je odtąd sama. Efekty postanowiłam prezentować na działającym do dziś blogu: joanka-z.blogspot.com. Studia z Malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych wyrobiły we mnie cierpliwość i wyczuliły na dobór kolorów i faktur. Będąc Historykiem Sztuki chciwie i świadomie sięgam po tkaniny nawiązujące do wzornictwa ludowego i polskiego folku oraz po cenne tkaniny angielskie o kwiecistych printach, inspirowanych stylistyką działającego w II poł. XIX w. ojca odnowy rękodzieła – Williama Morrisa.

Po kilku latach nauki, samodoskonalenia i poszukiwań udało mi się przekuć pasję w zawód. Szyjąc, mogę zaoferować Tobie to, czego sama nie mogłam znaleźć: produkty o wysokiej jakości, mocne, praktyczne, a do tego estetycznie wykonane z dbałością o każdy szczegół. Szyję akcesoria dając drugie życie niechcianym lub niesłużącym nam już tekstyliom – recyklingowe rozwiązania czekają na Ciebie w dziale SZMAT DROGI. Wykorzystuję także alternatywne materiały takie jak np. papier czy korek – znajdziesz je w linii NOWE ŚCIEŻKI. Wszystko jest wykonane z myślą o wieloletnim użytkowaniu, w oparciu o wieloletnie doświadczenie, z troską o środowisko i co ważne – jest też tworzone na każdym etapie z sercem i pełnym zaangażowaniem.

Mój wspomniany już mistrz William Morris mówił: Nie miej w swoim domu niczego, co nie jest albo praktyczne albo piękne. Ja staram się iść dalej i łączyć te cechy razem. Witaj w świecie szytych przeze mnie akcesoriów!

PRZERWA W SZYCIU

Chwilowo będę pracować zdalnie, w dniach 24.09-2.10 będę z dala od maszyny. W tym czasie nie będę szyć i wysyłać akcesoriów. Pamiętaj o tym jeśli chcesz złożyć w tych dniach zamówienie :)

Najbliższa wysyłka: 3.10.2020

Za utrudnienia przepraszam.

Wasza Joanka